Z książką w ręku, z muzyką w sercu – osobowości regionu

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

05.09.2023 r.

Dzielimy się bardzo dobrą wiadomością. Niebawem będzie się wiele działo. Pracownicy biblioteki utworzyli nieformalną grupę „Towarzystwo Miłośników Sztuki” i zdobyli dofinansowanie na organizację wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Z książką w ręku, z muzyką w sercu – osobowości regionu”.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano:

1. Spotkanie autorskie z panem Sławkiem Gortychem – autorem bestsellerowego „Schroniska, które przestało istnieć”  oraz „Schroniska, które przetrwało”. Spotkanie będzie otwierało cały cykl i odbędzie się już 28 września 2023 r. o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej w Świerzawie.

2. Koncert, w którym wystąpią pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II st. im. S. Moniuszki w Jeleniej Górze

3. Koncert Wawrzyńca Jana Dąbrowskiego znanego jako Henry no Hurry, połączony z promocją książki artysty „Alchemia Czarnych Lodowców”.

4. Spotkanie autorskie z panem Rafałem Fronią – podróżnikiem i himalaistą, zdobywcą ośmiotysięczników, autorem książek takich jak „Anatomia Góry”, „Rozmowa z Górą”, „Pasażer Bezpamięci”.

5. Koncert „Viva Patria Polonia” we współpracy ze wspomnianą szkołą muzyczną.

Jesień w naszym mieście będzie bogata w wydarzenia kulturalne. Wszystkie odbędą się w terminie od końca września do połowy listopada. O szczegółach będziemy informować na stronie www.swierzawa.naszabiblioteka.com oraz na Facebooku na stronie prowadzonej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Świerzawie. Liczymy na Państwa obecność :)

Projekt pn. „Z książką w ręku, z muzyką w sercu – osobowości regionu” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030".

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.